Chytré hodinky se dnes stávají běžnou součástí života, můžete díky nim číst SMS zprávu či zprávu z některých sociálních sítí, z některých lze také telefonovat.
Pokud chceme z hodinek telefonovat je potřeba tam vložit SIM kartu, což většina hodinek umožňuje, dále je potřeba, aby hodinky obsahovali reproduktor a mikrofon.
Design
V dnešní době tyto chytré hodinky už mají pěkný design a dotvoří tak celkový outfit. Dříve byly hodinky hranaté a nepříliš vkusné a neměli tak velkou oblibu, postupně však začali vznikat i klasické kulaté, které si získaly větší oblibu.
Výdrž baterie
Při výběru chytrých hodinek je potřeba koukat nejenom na to, jak vypadají, ale také na výdrž jejich baterie. Ta se může pohybovat od jednoho dne až po pět dnů, což není moc a musejí se tak celkem často nabíjet. Některé hodinky mají ale možnost bezdrátového nabíjení, ostatní mají buď vlastní nabíječky, nebo je lze nabíjet přes USB kabel.
Operační systémy
Hodinky také obsahují rozlišné systémy. Nejpoužívanějším je Android Wear od Google, který se neustále vyvíjí a velkou výhodou je, že zde máte k dispozici mnoho aplikací v Google Play. Někteří výrobci chytrých hodinek však vytvářejí i vlastní systémy, například Samsung vytvořil systém Tizen, který také obsahuje řadu aplikací. Na druhou stranu existuje i řada špatných systémů, kde mohou chybět některé funkce a nejsou zde téměř žádné dodatečné aplikace.
Cena
Cena hodinek se pohybuje ve velkém rozpětí, ty nejlevnější můžeme sehnat od dvou tisíc korun, pořídit lze však i hodinky podstatně dražší za několik desítek tisíc. Například chytré hodinky od Applu, zvané Apple Watch stojí až čtyřicet tisíc korun. Další značky už nabízí i cenově příznivé hodinky, to jsou například hodinky od Alcatelu, LG, Samsugu či Huawei. Alternativou mohou být levné čínské hodinky, tady je dobré kupovat hodinky, na které existují nějaké recenze, jinak hrozí, že hodinky nebudou fungovat nebo bude řada funkcí chybět.